.

Slovenské Emoji hviezdi v kinách

Emoji Movie je film odrážajúci dnešnú dobu. Dnešné publikum odchované na nepretržitom kontakte so smartfónmi je nevyhnutnou súčasťou, bez ktorej by tento film nedával zmysel. Tento film je takpovediac v správny čas na správnom mieste.

Emoji predstavuje život vo vnútri smartfónov, ktoré sú súčasťou života väčšiny z nás. Jeho obyvateľmi sú smajlíci Emoji, ktorý žijú bez akýchkoľvek väčších problémov až do momentu kedy príde Gene, smajlík, ktorý ma všetky emócie. Príbeh ma však presah aj do vonkajšieho sveta majiteľa telefónu, pubertiaka Alexa.

Slovenská verzia filmu je plná prekvapení a svoje hlasy postavám prepožičalo niekoľko vynikajúcich hviezd. Začnime teda hlavnou postavou. Tú dabuje dabingový herec Michal Hallon. Jeho najlepšieho kamoša predaboval komik Juraj Kemka známy napríklad z televíznej relácie Kredenc. Tretej postave, okolo ktorej sa točí dej, nezávislej hackerke prepožičala hlas Táňa Pauhofová známa z filmov ako Všetko alebo nič či mini série Horiaci ker.

Ďalšou často objavovanou postavou je usmiata Smajly, ktorú obsadila komička Petra Polnišová, ktorú isto poznáte napríklad zo seriálu Horná dolná alebo filmu Cuky Luky. Tým to však ani z ďaleka nekončí. Veľmi obľúbeným smajlíkom je dvojica Hovienok, ktorých si vzali do parády Maroš Kramár a jeho syn Marko. Tešiť sa však môžete aj na vedľajšie úlohy, v ktorých svoje hlasy prepožičali napríklad obľúbený spevák Ivan Tásler, vloger a moderátor Sajfa alebo aj Junior.